Piotr Dobrowolski
 caa polska czyta 4 20180510 1797722436
     
  Podczas kolejnego spotkania w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy w szkolnej świetlicy panią Paulinę Zarębską - magistra kognitywistyki oraz doktoranta na kierunku Nauki o poznaniu i komunikacji społecznej na UMCS. Pani Paulina jest również dyplomowanym instruktorem tańca, choreografem, modelką  oraz prowadzi zajęcia w szkole tańca UDS ART COMPLEX, która jest członkiem Polskiej Federacji Tańca (PFT) oraz International Dance Organization (IDO). 
       Spotkanie rozpoczął autorski układ taneczny uczennic z kl. III d, Moniki Łukaszuk i Natalki Żeleźnik do piosenki "Everybody Dance".
       Pani Paulina odczytała pierwszy rozdział książki Ann Bryant z serii Baletnice, pt. "Niełatwa decyzja Róży - Którędy droga".
       Następnie opowiedziała o swojej ścieżce kariery, sukcesach, ciekawostkach związanych z pasją, którą jest taniec, modelling i choreografia. Zaprezentowała również podstawowe pozycje baletowe. Dzieci miały okazję zadawać pytania, dotknąć prawdziwych pointów, oraz dowiedzieć się, jaka jest różnica między baletem klasycznym a modern jazz.
       Na zakończenie zobaczyliśmy układ taneczny przygotowany przez Karolinę Flagę i Magdę Markut z kl.III d do piosenki Eda Sheerana "Shape of you".

       Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński w imieniu społeczności szkolnej życzył Pani Paulinie dalszych sukcesów osobistych i zawodowych oraz podziękował za podzielenie się swoim doświadczeniem. Słowa podziękowania skierował również do wywowawców ze świetlicy tj. do pani Doroty Dąbrowskiej i Ewy Rycerz za zorganizowanie i przeprowadzenie spotkania.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski

           

               Dnia 1 marca 2018 roku w świetlicy szkolnej w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ odbyło się spotkanie z Krzysztofem Denisiukiem. Gość opowiadał o historii instrumentu muzycznego ukulele, przeczytał jedną historię prawdziwą z książki Łukasza Wierzbickiego ,, Dziadek i niedźwiadek ‘’- ,,Kucharz i praczka’’.    

              Nasz gość zaśpiewał i zagrał na ukulele kilka znanych piosenek. Ciekawym akcentem było wspólne muzykowanie z wykorzystaniem instrumentów wykonanych przez dzieci. Na zakończenie spotkania Pan Wicedyrektor Jerzy Jarosiński wraz z uczniami złożył podziękowania.                               

zapraszamy do galerii