Piotr Dobrowolski
W  związku z trwającym Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu(16-22. 09.2018) dzieci uczęszczające do szkolnej świetlicy brały udział w cyklu zajęć dotyczących bezpieczeństwa na drogach,  postaw proekologicznych oraz warsztatach plastycznych podczas których wyplatały włóczką kolorowe wzory na szkolnym ogrodzeniu. Pomysł został zaczerpnięty z akcji "Bombardowania włóczką" przystanków. Powstałe instalacje: kolorowe kwiaty, latawce oraz od strony szkolnego parkingu: słońce, chmurka, dmuchawiec mają zwracać uwagę i zachęcać nas do pieszych wędrówek, pozostawienia samochodu i częstszego korzystania z roweru, miejskiej komunikacji. 
Zachęcamy nie tylko do zaangażowania się w akcję, ale także do ruchu na świeżym powietrzu, tym bardziej, że wrześniowa pogoda temu sprzyja.
Koordynatorki akcji: Bożena Poniewozik, Dorota Dąbrowska, Ewa Rycerz, Elżbieta Owczarek