Piotr Dobrowolski

 

W sobotę, 22 września, będziemy świętować " Dzień bez Samochodu", który jest obchodzony na zakończenie "Europejskiego Tygodnia  Zrównoważonego Transportu". W związku z tym wydarzeniem w naszej  szkole  podejmowanych jest  wiele ciekawych inicjatyw.

W środę 19.09.2018 r. przed naszą szkołą odbył się happening. To artystyczne wydarzenie połączyło uczniów, nauczycieli i rodziców we wspólnym działaniu. Polegało ono na przedstawieniu, w jaki sposób możemy podróżować bez użycia samochodu i jakie otrzymujemy w zamian korzyści.

Ponadto  grupa uczniów ze szkolnej świetlicy wzięła udział w nietypowym konkursie plastycznym pt. "Wyczarowane kredą". Pomysłowość i zaangażowanie dzieci oraz kolorowa kreda sprawiły, że na chodniku przed głównym wejściem do szkoły możemy oglądać przepiękne, wielobarwne prace.

Całość dzieła dopełniły rysunki wykonane przez rodziców, którzy z radością włączyli się w tę akcję. Miłym akcentem była również obecność rodzica, który przyjechał miejskim rowerem.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i gratulacje od Pana Wicedyrektora Jerzego Jarosińskiego,  który wraz z mamą naszej uczennicy, wręczył nagrody wszystkim uczniom, biorącym  udział w konkursie.

Powstałe rysunki zdobią teraz chodnik przed głównym wejściem do naszej szkoły i przypominają o nadchodzącym wydarzeniu.

                   Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie  bardzo serdecznie dziękujemy!

                                       Lesia Sobolivska,Ewa Rycerz, Dorota Dąbrowska

Zapraszamy do galerii