Paulina Puto

 

W krainie baśni

     Baśnie uczą nas właściwych postaw i zachowań. Jednak co robić, gdy ulubione baśniowe postacie zagubią się w innym świecie.

     Uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką pani Paulina Puto przygotowali spektakl o psikusie, jaki postaciom z baśni zrobiły Wróżki Złej Mocy. W dniu 15.05.2018 r. o godz. 10:45 w dolnej świetlicy zebrali się uczniowie klas pierwszych, żeby wraz z wychowawcami obejrzeć etiudę teatralną pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”.

     Na początku pierwszoklasiści zostali przywitanie układem tanecznym do piosenki „Witajcie w naszej bajce”, który przygotowała pani Anna Słoboda. Następnie na scenę weszli narratorzy, którzy zapowiedzieli, że widzowie zobaczą nietypową historię. Potem dzieci poznały złe wróżki i skutki ich czarów. Okazało się, że Jaś i Małgosia trafili do bajki o Czerwonym Kapturku, Baba Jaga poleciała do krasnoludków, a Kot w butach zgubił Jasia. Na szczęście nad całym światem baśni króluje dobra Królowa Baja, która wprowadziła porządek i zdjęła czar Wróżek Złej Mocy.

     Od dziś dzieci mogą czytać tradycyjne książki, bowiem według naczelnej dewizy z krainy bajek w książkach jest zaklęcie do świata wiedzy.

     Na zakończenie aktorzy pożegnali się piosenką, w której wyrazili podziękowanie i nadzieję na kolejne miłe spotkanie.

Zapraszamy do galerii

Kategoria: