12 października 2018r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, podczas której wystąpili uczniowie z klasy III b oraz z klas VI b, c, d i VIII b.

Młodzi aktorzy zaprezentowali program, w którym z humorem przedstawili codzienne życie szkolne. Na zakończenie przewodniczący Samorządu Szkolnego Jakub Kołtun złożył wszystkim pracownikom szkoły życzenia, a inni uczniowie poczęstowali nauczycieli pysznymi jabłkami.

Msza

W niedzielę 14.10. 2018 r., w parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu na Poczekajce o godz. 11.30, uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji nauczycieli,pracowników obsługi, emerytów oraz zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił O. Andrzej Cebula.

Podczas Mszy św. śpiewała Schola parafialna do której należą także nasi uczniowie.Całość oprawy liturgicznej z udziałem uczniów,  została przygotowana przez katechetów.Boże, błogosław naszej szkolnej pracy, abyśmy wydawali dobre owoce!

W miesiącu czerwcu 2016 roku pracownicy Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Trampolina w Lublinie przeprowadzili warsztaty psychologiczne dla uczniów trzech klas pierwszych. Celem zajęć było budowanie współpracy w grupie, nauka samodzielności, kształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niestandardowych oraz wypracowanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach problemowych. Dzieci podzielone na zespoły pokonywały na terenie szkoły trasę, podczas której zbierały informacje potrzebne do rozwiązania zagadek-znalezienia klucza radzenia sobie z emocjami. W oparciu o pracę grup powstały plakaty ukazujące skuteczne metody radzenia sobie z frustracją, niepowodzeniem, agresją w grupie. Dzieci realizowały przydzielone wcześniej role-przywódcy, nawigatora, porządkowego itp., co pozwoliło na wykorzystanie mocnych stron, mobilizowało do podjęcia współpracy w dążeniu do wspólnego celu-rozwiązania zagadek.

Dnia 9 czerwca przedstawiciele klas III c i III d wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych
w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”.
Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Lublinie
i odbyły się w hali sportowej przy ul. Aleje Zygmuntowskie.
Zostały rozegrane następujące konkurencje:
- bieg przez płotki,
- skoki dodawane w dal,
- rzut piłka lekarską zza głowy,
- drabinka koordynacyjna.
Na zakończenie zawodów dla chętnych zespołów rozegrany został sztafetowy bieg z przeszkodami
w składzie opiekun + dziewczynka + chłopiec.
Za udział w sztafecie nasza szkoła zdobyła III miejsce i otrzymała puchar.
Każdy uczestnik zawodów wrócił z medalem i pamiątkowym dyplomem.