Piotr Dobrowolski
Kategoria:

sp38 info

Szanowni Rodzice i Opiekunowie !          

               25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). W związku z tym prosimy o wypełnienie i przekazanie wychowawcy klasy  "Klauzuli informacyjnej dotyczącej danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez Szkołą Podstawową Nr 38 w Lublinie" . Klauzula dostępna jest do pobrania w menu " Rada Rodziców".

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

rowerowa

          Jak co roku, rozpoczynamy procedurę zdobywania karty rowerowej w naszej szkole.

          Egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego odbędzie się w kilku terminach. Należy wybrać jeden z nich i zgłosić się z podpisanym przez rodzica oraz   wychowawcę arkuszem zaliczeń (dla tych ,którzy jeszcze nie otrzymali, (tu do pobrania).

Termin 1 –środa 23.05 godz.7.20 lub 8.00 sala 32

Termin 2 –czwartek 24.05 godz. 17.10 lub 17 .40 sala 32.

         Egzamin praktyczny planujemy wstępnie na 6 czerwca (kwestia pogody) Ostatecznie termin będzie podany dzień wcześniej. Ewentualne teoretyczne egzaminy poprawkowe odbędą się w poniedziałek 4.06 o godz.16.05 w sali 32 oraz we wtorek 5.06 godz.8.00 sala 32.

         Proszę o zapoznanie się z  "Procedurą zdobywania karty rowerowej" zamieszczonej na naszej stronie w menu Sport. Na stronach internetowych www.brd.edu.pl oraz 1000brd.pl uczniowie mogą spróbować swoich sił, sprawdzić swoją wiedzę oraz poćwiczyć teorię rozwiązując przykładowe testy.

Zapraszam i… powodzenia.

Tomasz Żak

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

Bez tytułu

     Klasa Ia z wychowawczynią p. Barbarą Godzińską nawiązała współpracę z klasą I z Rennes we Francji. Systematycznie drogą mailową wymieniane są informacje na temat życia szkolnego w Polsce i we Francji. Dzieci francuskie dowiadują się, jak wygląda życie i nauka w polskiej szkole. Nasze pierwszaki chętnie opowiadają o ciekawych wydarzeniach w polskiej szkole. Dowiadują się też, jak wygląda nauka w szkole francuskiej. Wymieniają się zdjęciami. Dzieci z klasy Ia zazdroszczą francuskim koleżankom i kolegom ścianki wspinaczkowej w szkole, kilkudniowych klasowych wyjazdów i braku ocen. Chociaż bardzo się cieszą, gdy dostają piątki i szóstki. Francuskim kolegom podobała się kolorowa sala naszych pierwszaków. Chcieliby, tak jak w naszej szkole systematycznie jeździć do kina. Współpraca ta umożliwia poznanie szkolnego życia rówieśników w innym kraju.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

poznajemy zawody 9 20180521 1302876884

Rodzice uczniów klasy I B pojęli inicjatywę wychowawcy, aby przybliżyć swoim pociechom wykonywane przez siebie zawody.

Na pierwszym takim spotkaniu klasę odwiedziła pani Anna Gdula, która zapoznała dzieci z pracą prawnika. W bardzo przystępny dla małych słuchaczy sposób ( zabawne scenki z użyciem pacynek) wyjaśniła, w jakich sytuacjach można korzystać z usług adwokata, radcy prawnego, sędziego, prokuratora czy notariusza.

Kolejną okazją poznania zawodu były odwiedziny policjanta, pana Karola Wojdata.
Pan dzielnicowy, który zaprezentował uczniom swój mundur z pełnym wyposażeniem, opowiedział o pracy jednej z najważniejszych służb mundurowych.
Dzieci zdały „egzamin” ze znajomości niektórych zasad bezpieczeństwa, przypomniały też sobie, jak zachować się w razie spotkania z agresywnym psem.
Wielką atrakcją spotkania z tatą Antka była możliwość obejrzenia prawdziwych kajdanek.

Uczniowie wraz z wychowawcą klasy, panią Irena Furtak dziękują gościom za pouczające lekcje doradztwa zawodowego i z niecierpliwością czekają na poznanie tajników kolejnych zawodów. Zapraszamy!

Zapraszamy do galerii