sp38 info

Szanowni Rodzice i Opiekunowie !

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO). W związku z tym prosimy o wypełnienie i przekazanie wychowawcy klasy  "Klauzuli informacyjnej dotyczącej danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych przez Szkołą Podstawową Nr 38 w Lublinie" . Klauzula dostępna jest do pobrania w menu " Rada Rodziców".

rowerowa

Jak co roku, rozpoczynamy procedurę zdobywania karty rowerowej w naszej szkole.

Egzamin teoretyczny z przepisów ruchu drogowego odbędzie się w kilku terminach. Należy wybrać jeden z nich i zgłosić się z podpisanym przez rodzica oraz   wychowawcę arkuszem zaliczeń (dla tych ,którzy jeszcze nie otrzymali, (tu do pobrania).

Termin 1 –środa 23.05 godz.7.20 lub 8.00 sala 32

Termin 2 –czwartek 24.05 godz. 17.10 lub 17 .40 sala 32.

Egzamin praktyczny planujemy wstępnie na 6 czerwca (kwestia pogody) Ostatecznie termin będzie podany dzień wcześniej. Ewentualne teoretyczne egzaminy poprawkowe odbędą się w poniedziałek 4.06 o godz.16.05 w sali 32 oraz we wtorek 5.06 godz.8.00 sala 32.

Proszę o zapoznanie się z  "Procedurą zdobywania karty rowerowej" zamieszczonej na naszej stronie w menu Sport. Na stronach internetowych www.brd.edu.pl oraz 1000brd.pl uczniowie mogą spróbować swoich sił, sprawdzić swoją wiedzę oraz poćwiczyć teorię rozwiązując przykładowe testy.

Zapraszam i… powodzenia.

Tomasz Żak

Bez tytułu

Klasa Ia z wychowawczynią p. Barbarą Godzińską nawiązała współpracę z klasą I z Rennes we Francji. Systematycznie drogą mailową wymieniane są informacje na temat życia szkolnego w Polsce i we Francji. Dzieci francuskie dowiadują się, jak wygląda życie i nauka w polskiej szkole. Nasze pierwszaki chętnie opowiadają o ciekawych wydarzeniach w polskiej szkole. Dowiadują się też, jak wygląda nauka w szkole francuskiej. Wymieniają się zdjęciami. Dzieci z klasy Ia zazdroszczą francuskim koleżankom i kolegom ścianki wspinaczkowej w szkole, kilkudniowych klasowych wyjazdów i braku ocen. Chociaż bardzo się cieszą, gdy dostają piątki i szóstki. Francuskim kolegom podobała się kolorowa sala naszych pierwszaków. Chcieliby, tak jak w naszej szkole systematycznie jeździć do kina. Współpraca ta umożliwia poznanie szkolnego życia rówieśników w innym kraju.

poznajemy zawody 9 20180521 1302876884

Rodzice uczniów klasy I B pojęli inicjatywę wychowawcy, aby przybliżyć swoim pociechom wykonywane przez siebie zawody.

Na pierwszym takim spotkaniu klasę odwiedziła pani Anna Gdula, która zapoznała dzieci z pracą prawnika. W bardzo przystępny dla małych słuchaczy sposób ( zabawne scenki z użyciem pacynek) wyjaśniła, w jakich sytuacjach można korzystać z usług adwokata, radcy prawnego, sędziego, prokuratora czy notariusza.

Kolejną okazją poznania zawodu były odwiedziny policjanta, pana Karola Wojdata.
Pan dzielnicowy, który zaprezentował uczniom swój mundur z pełnym wyposażeniem, opowiedział o pracy jednej z najważniejszych służb mundurowych.
Dzieci zdały „egzamin” ze znajomości niektórych zasad bezpieczeństwa, przypomniały też sobie, jak zachować się w razie spotkania z agresywnym psem.
Wielką atrakcją spotkania z tatą Antka była możliwość obejrzenia prawdziwych kajdanek.

Uczniowie wraz z wychowawcą klasy, panią Irena Furtak dziękują gościom za pouczające lekcje doradztwa zawodowego i z niecierpliwością czekają na poznanie tajników kolejnych zawodów. Zapraszamy!