Radek Suski
Kategoria:
unnamed
Nasza szkoła bierze udział w europejskim wydarzeniu CodeWeek 2018.
W ramach promocji programowania uczniowie będą korzystali ze strony code.org, poznawali zasady kodowania z użyciem ozobotów i programowali przygody kosmity Scottiego.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 

W dniu 5 października 2018 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy złożyli przysięgę w obecności zebranych gości. W części artystycznej nasi wychowankowie udowodnili swoją wiedzę dotyczącą Polski oraz zasad zachowania się w szkole, dlatego zostali przez Pana Dyrektora pasowani na uczniów.
Wszystkim pierwszakom życzymy wytrwałości w zdobywaniu kolejnych umiejętności i kształtowania postaw godnych ucznia naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

20180918 110303

18 IX klasa IIa uczestniczyła w ramach Festiwalu Nauki w zajęciach ,,Bakterie, drożdże i pleśń w mikroskopie” na Uniwersytecie Przyrodniczym. Uczniowie mogli zobaczyć przez mikroskop mikroorganizmy, których nie można zobaczyć w rzeczywistości ze względu na ich niewielkie wymiary. Dowiedzieli się o znaczeniu bakterii w życiu człowieka. Pierwszy raz pracowali z mikroskopem. Zapoznali się z jego budową i obsługą. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 

Uczniowie klasy 2 c wraz z wychowawcą w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie wzięli udział w lekcji edukacyjnej „BEZPIECZNY PASAŻER”.

Zajęcia prowadziła pani policjantka, która reprezentowała Wydział Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. Zajęcia teoretyczno-praktyczne dotyczyły edukacji rowerowej, głównie bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze.

Podczas szkolenia, które odbyło się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie przy al. Zygmuntowskich, dzieci korzystały z toru do nauki jazdy, obejmującego najważniejsze elementy spotykane w ruchu drogowym. Każdy uczestnik na czas zajęć otrzymał rower i kask.

Dzięki tym warsztatom uczniowie mogli w praktyczny sposób poznać zasady ruchu drogowego.

K.M.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

W dniu 28 września 2018 r. w SP 38 zostało zorganizowane pierwsze spotkanie w ramach happeningu czytelniczego. Odbyło sie ono po hasłem „Czytanie jest cool”, a swoją obecnością uświetnił je aktor Teatru im. Juliusza Osterwy pan Przemysław Gąsiorowicz.

.