Piotr Dobrowolski
Kategoria:

P5171045 

Marzenia… Któż ich nie miał? Te mniejsze i te większe… To one sprawiają, że nasze życie, gdy je realizujemy, jest tak niezwykłe…

I takie było Święto Szkoły, które odbyło się 17 maja 2018 roku.

Uczniowie tego dnia udali się do kościoła, by uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, obejrzeli krótkie przedstawienie poświęcone patronowi szkoły oraz mieli godzinę z wychowawcą dotyczącą życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

A sam program artystyczny…Osoby odpowiedzialne za jego przygotowanie - p. Anna Łukaszuk, p. Małgorzata Stolarczyk, p. Anna Bielecka oraz artyści zabrali wszystkich w  podróż, której bohaterem był nasz noblista. Basia Bielecka, śpiewając piosenkę z utworu „Merida walcząca”, zaprosiła zgromadzonych na tej uroczystości do świata marzeń. Widzowie mogli też obejrzeć krótkie scenki z utworów „Quo vadis”, „Pan Wołodyjowski” oraz „W pustyni i w puszczy” i delektować się tańcem, bowiem do Indii   (Sienkiewicz marzył o takiej podróży, ale nigdy tam nie dotarł) zabrały wszystkich uczennice z  klasy 4b. Niespodzianką było wspólne wykonanie, w drugiej turze, piosenki finałowej przez  chór i nauczycieli.

Do uświetnienia uroczystości przyczynili się też inni nauczyciele oraz pracownicy szkoły, którym bardzo dziękujemy za pomoc.

Anna Łukaszuk

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

IMG 4666

       18 maja 2018 r. mijają 74 lata, gdy 2. Korpus Polski zdobył Monte Cassino zatykając na jego szczycie biało-czerwoną flagę, a trębacz odegrał hejnał mariacki na znak zwycięstwa. W tej bitwie udział wzięli także żołnierze pochodzący z Lublina i Lubelszczyzny. Blisko 20 z nich straciło w niej życie - spoczywają tam wraz z około tysiącem innych poległych pod Monte Cassino, na polskim cmentarzu wojennym, otoczonym powszechnym szacunkiem Polaków w kraju i rozsianych po całym świecie. W 74. rocznicę tego wydarzenia - w piątek 18 maja br.pod pomnikiem  przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Lublinie delegacja naszej szkoły ze sztandarem, oddała hołd poległym żołnierzom.

Paulina Puto
Kategoria:

 

W krainie baśni

     Baśnie uczą nas właściwych postaw i zachowań. Jednak co robić, gdy ulubione baśniowe postacie zagubią się w innym świecie.

     Uczestnicy Szkolnego Koła Teatralnego pod opieką pani Paulina Puto przygotowali spektakl o psikusie, jaki postaciom z baśni zrobiły Wróżki Złej Mocy. W dniu 15.05.2018 r. o godz. 10:45 w dolnej świetlicy zebrali się uczniowie klas pierwszych, żeby wraz z wychowawcami obejrzeć etiudę teatralną pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”.

     Na początku pierwszoklasiści zostali przywitanie układem tanecznym do piosenki „Witajcie w naszej bajce”, który przygotowała pani Anna Słoboda. Następnie na scenę weszli narratorzy, którzy zapowiedzieli, że widzowie zobaczą nietypową historię. Potem dzieci poznały złe wróżki i skutki ich czarów. Okazało się, że Jaś i Małgosia trafili do bajki o Czerwonym Kapturku, Baba Jaga poleciała do krasnoludków, a Kot w butach zgubił Jasia. Na szczęście nad całym światem baśni króluje dobra Królowa Baja, która wprowadziła porządek i zdjęła czar Wróżek Złej Mocy.

     Od dziś dzieci mogą czytać tradycyjne książki, bowiem według naczelnej dewizy z krainy bajek w książkach jest zaklęcie do świata wiedzy.

     Na zakończenie aktorzy pożegnali się piosenką, w której wyrazili podziękowanie i nadzieję na kolejne miłe spotkanie.

Zapraszamy do galerii

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

 rowerowy

Kampania „Rowerowa Wiosna” 2018 – zaproszenie do udziału

 

             W dniach 7-30 maja w naszej Szkole odbędzie się kampania edukacyjna „Rowerowa Wiosna”, która promuje zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, zwłaszcza na rowerze.

Piotr Dobrowolski
Kategoria:

sp38 info

Informujemy, że dni 30 kwietnia, 2 i 4 maja są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych .

W tych dniach dyżur pełni świetlica szkolna w godzinach: 6,30-17,00.